Anasayfa»Haberler»İbrahim Erkal hayatını kaybetti!
ALTTEXT

İbrahim Erkal hayatını kaybetti!

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal, hayatını kaybetti. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam,, yaptığı açıklamada, beyin ölümü gerçekleşen Erkal'ın saat 22.10'da kalbinin de durduğunu belirterek, vefat ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Erkal'ın eşi Filiz Akgün'ü arayarak başsağlığı dileklerini iletti. Erkal'ın cenazesi yarın toprağa verilecek.

Sağlam, "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal bugün saat 22.10'da kalbinin  de durması sonucu vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve  sevenlerine sabır dileriz" dedi.

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal'ın eşi Filiz Akgün'ü telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ünlü sanatçının vefat haberinin ardından Filiz Akgün'ü telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Sanatçının vefatından dolayı üzüntülerini dile getiren Erdoğan, Erkal'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sanat camiasına ise başsağlığı diledi.

22:10'DA KALBİ DURDU

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Erkal'ın saat 22.10'da kalbinin de durduğunu belirterek, ünlü sanatçının vefat ettiğini söyledi.

KIZI ELİF'E ELDİVEN ALMIŞTI

Erzurumlular Vakfı Başkanı Suha Dengizek, "Acı haberi aldık. Kaza geçirdiği gün son saatine kadar beraberdik. Kaza geçirdiği gün kızı Elifsu 10 günlüktü. Elif’e eldiven almıştı. ’Yüzünü çizmesin diye eldiven aldım’ dedi. Sonra ayrıldık. En son sözleri o oldu" ifadelerini kullandı.

ERKAL YARIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

 İstanbul'da geçirdiği beyin kanamasının ardından  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal'ın cenazesi  yarın toprağa verilecek. 

Sanatçının eşinin amcası da olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan  Akgün, İbrahim Erkal'ın yaşamını yitirdiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma  Hastanesinin önünde kurulan taziye çadırında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cenaze töreniyle ilgili detayların belli olduğunu belirten Akgün,  şöyle konuştu:

"Değerli sanatçımız, değerli kardeşimiz, yeğenimin eşi İbrahim Erkal'ı  23.00 sularında kaybettik. Cenazesi cumartesi günü öğle namazını müteakip Marmara  Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde yapılacak törenin ardından Karacaahmet  Mezarlığı'na defnedilecektir. Taziyeler ise Maltepe'de Maltepe Stadı'nın yanında  bulunan Erzurumlular Vakfında kabul edilecektir. İlgisini esirgemeyen herkese  şahsım ve tüm aile ile tüm sevenleri adına teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün  doktorlar ile çalışanlara da yine aile ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Hepsi  haklarını helal etsinler."

 Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Süha Dengizek  ise Türk milletinin büyük bir evladını kaybettiğini dile getirdi.

Dengizek, "Erzurum'un yetiştirdiği ender insanlardan biri olan  kardeşimizi kaybettik. Rabbim makamını cennet etsin." dedi.

HABERiN YORUMLARI
DiĞER HABERLER